Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
Son YorumlarArşivler

Acemi Taksici

Taksicilikte ilk günü olan şoförün taksisine binen müşteri şoföre bir şey sormak için hafifçe omuzuna dokunur. Şoför bir çığlık atıp, direksiyonun kontrolünü kaybeder ve kaldırıma çıkıp, arabayı zar zor durdurur ve arkaya dönüp müşteriye:
– Bir daha bunu yaparsan gözünü patlatırım! diye bağırır.

Müşteri;

– Azıcık dokunmanın sizi bu kadar korkutup sıçratacağını düşünemedim, özür dilerim, der.

Kendini toparlamış olan şoför, müşteriye dönüp:

– Haklısınız, sizin kabahatiniz yok, bugün benim ilk günüm, 25 senedir cenaze arabası şoförüydüm de…

Geri Vites

Temel bir BMW almış. Arabasıyla Trabzon'a gidip hava atmak istemiş. İstanbul'dan yola çıkmadan önce Trabzon'a telefon açmış ve "Ben yarın sabah yola çıkıyorum beni karşılayın" demiş. 6 saatte Trabzon'a varmış. Orada bir kaç gün takıldıktan sonra İstanbul'a dönmeye karar vermiş. İstanbul'a telefon açmış ve "Ben sabah yola çıkıyorum akşama doğru oradayım" demiş. İstanbul'dakiler beklemeye başlamışlar. Akşam olmuş Temel yok. Gece olmuş yok, Sabah olmuş yok, Derken ertesi akşam bitkin bir halde Temel görünmüş. Merakla sormuşlar:

– Giderken 6 saatte gittin de dönüşün niye böyle uzun sürdü?

– Hep şu Alamanlar yüzünden. Arabaya beş ileri, bir geri vites koymuşlar!.

Israr Etme Gökyüzü

ısrar etme gökyüzü benim kadar ağlayamazsın!!!

DSC Nedir ve Neye Yarar?

Dinamik Denge Sistemi sürüş sırasında aracın virajlarda savrulma veya denge bozukluklarına karşı geliştirilen ve kullanıcı konforu odaklı hizmet sağlayan bir sistemdir. Bu sistem fren, motor, direksiyon ve tekerlekler arasında etkileşim göstererek aracın daha dengeli yol almasını ve zorlu yol şartlarında kullanıcının araç kontrolünü kaybetmesini en minimum seviyeye çekmeyi hedefleyen bir sistemdir. ABS sistemi ile eş zamanlı olarak çalışan DSC sistemleri çeşitli sensörler ile etkileşim sağlamaktadır.

—————————————————————————————————————————————

Günümüzde birçok kazanın nedeni araç kontrolünün kaybedilmesi ile birlikte gerçekleşmektedir. Daha çok engebeli, virajlı, zorlu yol şartlarının bulunduğu sürüş deneyimlerinde etkisini hissedebileceğiniz DSC sistemi kullanıcıya büyük kolaylık sağlamaktadır.Günümüzde üretilen yeni nesil araçlarda genellikle bulunan bu sistem markalara göre isim değişikliğine gidebilmektedir. DSC sistemini genel olarak Mazda ve BMW markası alında üretilen araçlarda görmeniz mümkünken. Aynı şekilde DSC sisteminin sadece isim değişikliği ile farklılaştığı bir diğer denge sistemi ESP Mercedes, Opel vb. marka araçlarda kullanılmaktadır.

Sana Gelmediğim Gün

Sana gelmediğim gün mazota gittiğim gündür gülüm.

Daha fazla başlık!
sozluk.fullaraba.com
Aramıza hoşgeldiniz! Eğer üye değilseniz aşağıdan üye olabilir, ya da giriş yapabilirsiniz!
nbk